پنجشنبه, 11 تیر 1394

آخرین بروز رسانی: 07:37:59 AM GMT

صفحه‌ی کنونی: سینما سینمای ایران اخبار برنامه مراسم تشییع و ختم استاد سمندریان +تصاویری از حضور هنرمندان تئاتر و سینما در مراسم یادبود پنج شنبه عصر

برنامه مراسم تشییع و ختم استاد سمندریان +تصاویری از حضور هنرمندان تئاتر و سینما در مراسم یادبود پنج شنبه عصر

فرستادن به ایمیل چاپ
+ 156
+ 22

(153+)(22-)(108 نظر موافق و مخالف مردم در ساعات اخیر) مراسم تشییع پیکر استاد فقید تئاتر ایران؛ حمید سمندریان از مقابل سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر خانه هنرمندان ایران و بنا به درخواست خانواده این استاد بزرگوار برگزار خواهد شد.

مجید سرسنگی؛ مدیرعامل خانه هنرمندان و تماشاخانه ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بنا به درخولست خانواده مرحوم سمندریان و به ویژه همسر ایشان خانم هما روستا مراسم تشییع پیکر استاد فقید تئاتر ایران؛ از مقابل سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

حمید سمندریان متولد 1310 سحرگاه 22 تیرماه بعد از دست و پنجه نرم کردن با بیماری در سن 81 سالگی در منزل خود دار فانی را وداع گفت. این استاد بزرگ تئاتر ایران در حالی برای همیشه صحنه تئاتر را ترک کرد که آرزوی اجرای نمایش "گالیله" را به عنوان وصیت نامه هنری خود داشت.

سمندریان طی سه دهه گذشته تنها چهار اثر نمایشی را کارگردانی کرد و به صحنه برد و این در حالی بود که وی از جمله کارگردانان برجسته تئاتر در آسیا بود که در کشور آلمان و زیر نظر ادوارد مارکس کارگردان برجسته تئاتر دنیا کارگردانی را آموخت.

همچنین، مراسم ختم وی دوشنبه 26 تیرماه ساعت 18 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

 

عکس‌‌ها/محسن رضایی و علی محرابی: مهر

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان