یکشنبه, 14 تیر 1394

آخرین بروز رسانی: 07:37:59 AM GMT

صفحه‌ی کنونی: سینما سینمای ایران تیترهای رسانه‌ها دومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران آغاز به کار کرد: گزارش و تصاویر «کافه‌بازی» از روز نخست برخلاف انتظار شلوغ، و حاشیه‌ها و حوادث‌اش/داستان خانم و آقای مسن‌ای که به غرفه «کافه بازی» آمدند و درباره گذراندن مرحله آخر بازی «کال آو دیوتی» پرسیدند!

دومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران آغاز به کار کرد: گزارش و تصاویر «کافه‌بازی» از روز نخست برخلاف انتظار شلوغ، و حاشیه‌ها و حوادث‌اش/داستان خانم و آقای مسن‌ای که به غرفه «کافه بازی» آمدند و درباره گذراندن مرحله آخر بازی «کال آو دیوتی» پرسیدند!

فرستادن به ایمیل چاپ
+ 26
+ 4

(در غرفه C-10 منتظرتان هستیم.) دومین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران روز گذشته با حضور دکتر محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر بهروز مینایی مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) اغاز به کار کرد.

نمایشگاه از همان دقیاقی اول باز شدن درها با استقبال خوب و غیرمنتظره‌ی مردم همراه شذ. مراسم افتتاحیه نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران ساعت ده صبح روز سه شنبه آغاز شد و وزیر ارشاد و مدیرعامل بناید ملی بازی‌های رایانه‌ای به سخرانی پرداختند.

دکتر حسینی در صحبت‌های خود به ظرفیت‌های موجود در عرصه‌ی بازی‌های رایانه‌ای و لزوم استفاده از این ظرفیت اشاره کرد. حسینی هم‌چنین خواستار استفاده از ایده‌ها و قصص قرآنی برای تولید گیم شد و بازیسازان ایرانی را به تولید بازی‌هایی با محوریت شخصیت‌های ارزنده کشور در دوران دفاع مقدس دعوت کرد.

دکتر مینایی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز اعلام کرد که در این نمایشگاه آثار تهاجم فرهنگی غرب در بازی‌های رایانه‌ای بررسی خواهد شد. وی در صحبت‌های خود به استقبال بیشتر از بازی‌های رایانه‌ی ایرانی اشاره کرد و از حضور گسترده‌ی محصولات و شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه خبر داد.

پس از پایان مراسم افتتاحیه که اجرای ان را علی ضیا بر عهده داشت، بازدیدکنندگان پرتعداد وارد شبستان مصلی تهران شدند. حضور پرتعداد مردم در همان ساعات اول آن هم در شرایطی که هنوز خیلی از کارهای اجرایی نمایشگاه به پایان نرسیده بود، باعث غافلگیری شرکت‌کنندگان در نمایشگاه شد.

اگرچه بیشتر بازدیدکنندگان نمایشگاه را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دادند، اما بزرگسالان نیز حضور چشمگیری در روز اول داشتند. خیلی‌ از انها به همراه فرزندان خود به نمایشگاه آمده بودند و اما تعدادی از آنها بازیبازهای حرفه‌ای بودند! از جمله خانم و آقای مسنی که به غرفه "کافه بازی" آمدند و درباره مشکل‌شان در زمینه گذراندن مرحله آخر بازی "کال آو دیوتی" پرسیدند.

غرفه‌ها و بخش‌های موجود نمایشگاه امسال را می‌توان به چند دسته‌ی مختلف تقسیم کرد. شرکت بازیسازی که برای معرفی محصولات جدید خود به نمایشگاه آمده‌اند، امسل بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. اما علاوه بر آنها می‌توان سراغ نشریات، رسانه‌ها و حتی دانشگاه‌های مطرح کشور را هم در این نمایشگاه گرفت.

یکی از جذابیت‌های نمایشگاه امسال زمین بازی در نظر گرفته شده برای بازدیدکنندگان با عنوان بخش سرگرمی است. در این محوطه تعداد قابل توجهی از سیستم‌ها و کنسول‌های بازی برای سرگرمی مخاطبین در نظر گرفته شده‌است و محبوب‌ترین بازی‌های این قسمت هم فوتبال PES و فیفا است.

در کنار نمایشگاه امسال کارگاه‌های اموزشی و تخصصی برای علاقه‌مندان به ساخت و طراحی بازی‌ها هم در نظر گرفته شده‌ است.

دومین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران از ششم تا دهم تیرماه در مصلی تهران در حال برگزاری است. «کافه‌بازی» هم علاوه بر پوشش لحظه به لحظه‌ی این رویداد مهم در صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایرانی، برای اولین بار در این نمایشگاه حضور دارد و از امروز منتظر حضور تمامی کافه‌بازها و علاقه‌‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای است.

این بار «کافه‌بازی» را می‌توانید در غرقه C-10 شبستان مصلی ببینید.

منتظر گزارش‌ها، ویدیوها و تصاویر بیشتر «کافه‌بازی» از خبرها و حواشی دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران باشید.

تصاویر پگاه سیفی از روز اول و افتتاحیه نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را در «کافه‌بازی» ببینید. گزارش تصویری مفصل و حاشیه‌های روز اول جشنواره نیز به زودی در «کافه‌بازی» منتشر خواهد شد.

کافه بازی

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان