چهارشنبه, 10 تیر 1394

آخرین بروز رسانی: 07:37:59 AM GMT

صفحه‌ی کنونی: سینما گفتگوها خارجی گفت و گوی کافه سینما با وحیده محمدی فر همسر و نویسنده فیلمنامه های داریوش مهرجویی درباره آخرین پروژه‌های‌شان: شیرین، جذاب، لطیف

گفت و گوی کافه سینما با وحیده محمدی فر همسر و نویسنده فیلمنامه های داریوش مهرجویی درباره آخرین پروژه‌های‌شان: شیرین، جذاب، لطیف

فرستادن به ایمیل چاپ
+ 2
+ 1

کافه سینما-سعید حسینی: این گفت و گویی است کوتاه درباره آسمان محبوب، مستند همدان، مهرجویی این روزها و فعالیت هایش

در آستانه نمایش آسمان محبوب در جشنواره فیلم فجر کافه سینما گپ و گفتی داشت با وحیده محمدی فر درباره این فیلم و فعالیت های آینده او و داریوش مهرجویی. طبیعتا مطالعه و شناخت ابعاد هنری نوشته های محمدی فر نیاز به یک گفت و گوی مفصل در زمان مناسب تر دارد.

خانم محمدی فر شخصا چه نگاهی به فیلم آسمان محبوب دارید؟

من این فیلم را را یک فیلم خیلی شاعرانه می بینم. خیلی دوستش دارم. خیلی لطیف است، یک حال و هوای شاعرانه و خاصی دارد.

و چه تفاوتی دارد این فیلم با بقیه فیلم های استاد، آیا ادامه سبک فیلمسازی مهمان مامان و سنتوری هست یا سبک و دنیای جدیدی هست برای داریوش مهرجویی؟

فکر کنم جدید است و تفاوت دارد با فیلم های قبلی شون یعنی آن هیجانات سنتوری و مهمان مامان را به آن شکل ندارد خیلی لطیف تر هست خیلی عمیق و فلسفی هست و آرام تر هست یک جور های احساس می کنم حال و هوای هامون را دارد.

مهرجویی پیش از این گفته بود که این فیلمی است در ستایش طبیعت

بله در این فیلم طبیعت خیلی عجیبی نمایش داده می شود از بخشی از ایران که شاید اصلا ما یک همچین بخش هایی را ندیده باشیم در ابیانه و مشهد اردهال اطراف کاشان. طبیعت بسیار زیبایی دارد و خیلی متنوع هست یعنی همه چیز هست تو این طبیعت هم یک حالت کوهستانی دارد هم سبز هست و هم جنبه های پاییزی و زمستانی آنجا هم نمایش داده شده و طبیعت خیلی توی این فیلم نمود دارد.

حال و هوای خود داریوش مهرجویی این روز ها چطور هست؟ این روزها ایشان کتاب هم می نویسند تئاتر هم اجرا می کنند.

ماشاالله ایشان این روزها پرکارند! الآن روی سناریوی فیلم جدیدمان، مرد اسباب بازی فروش کار می کنیم کار در مرحله پیش تولید هست. هم اینکه ایشان یک تمرین تئاتر دارند یک نمایشنامه دارند که در دهه فجر و جشنواره قرار هست نمایش داده یشود و معمولا هر روز تمرین دارند با بازیگرها و مراحل نهایی آسمان محبوب و مستند همدان هم دارد انجام  می شود که اینها هم ایشاالله برسند به جشنواره و سرشون خیلی شلوغ هست

و "سوگند به عماد"، چه جور فیلمی هست؟ و وضعیت تولید این فیلم چطور هست؟

سوگند به عماد هم یک فیلم عاشقانه است و درباره جوان ها و قصد داریم این فیلم را به جریان بندازیم.

درباره مستند همدان هم توضیح می دهید خودتان و داریوش مهرجویی هم در این فیلم بازی کردید

بله این فیلم هم یک مستند داستانی هست داستان گردش یک گروه هست و تماشاچی ها از دید این گروه شهر را می بینند و همینطور که برای اولین بار دارند شهر همدان را می بینند با یک سری ماجراهایی هم روبرو  می شوند. خیلی فیلم جذاب و شیرینی هست.

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان